Držím tě / 2012

Modelace otisku prstů a pevného sevření, které zůstává symbolicky uchováno i po smrti. Dotek mezi dvěma světy.

Rozměr ( v / š / h )
18 cm x 19 cm x 34 cm

Objem
3,9 l

Materiál
Laminát, skelná tkanina

Umístění
Interiér, exteriér, kolumbárium, urnový hrob

Cena
Na vyžádání

Postup výroby

Urny prochází od samého začátku pečlivou ruční výrobou prováděnou tradiční modelací v hlíně. Výsledkem je vyretušovaný a patinovaný odlitek z laminátové směsi, obohacený skelnou tkaninou, jež dodává celému dílu nesmírnou pevnost a lehkost, která činí přibližně 2,5 kg. 

Jinou variantou je pak urna vyrobená například z bronzu. Materiál odolávající povětrnostním vlivům i toku času dodává této „exteriérové verzi“ vysokou stálost a neobyčejně trvalou hodnotu. Díky náročnosti výrobního procesu je tato možnost jak časově, tak finančně náročnější.  

Samotná urna je ve spodní části opatřena otvorem s uzávěrem o průměru 5 cm, který je určen pro vsyp popela. Na tomto uzávěru se nachází měděný štítek s vyrytým jménem a datací zesnulého. Popel se do urny vkládá v ochranném sametovém sáčku.

I přes všechna funkční a technická opatření jsou naše urny individuálním uměleckým dílem, které si zachovává výtvarně-estetickou hodnotu. Ta je navíc podtržena originálním podpisem autora, umístěným na okraji každého vyrobeného kusu.