Koukám na věci, co se kolem nás točí, které každý den vnímáme a se kterými se setkáváme. Pohled vyvolávající přirozené emoce. Projekt, jenž jsem vytvořil, není tématem nikterak zvláštní, pohlíží jen na svět trochu jinýma očima. Urna, žádná zpustlá schránka připomínající popelnici, bez myšlenky a vnitřního kouzla, ale dílo vyjadřující pocity, co nás celý život spojují, ze kterých se dokážeme radovat a na které nikdy nezapomeneme.

Všechny urny procházejí pečlivou ruční výrobou. Od skicovaných návrhů až po samotnou modelaci prováděnou v hlíně. Výsledkem je patinovaná skořepina odlitá z akrylátové směsi. Ta je obohacena o skelnou tkaninu, jež dodává celému výrobku nesmírnou pevnost a zároveň lehkost (váha samotné urny se pohybuje okolo 2,5 kg). Díky těmto svým kvalitám je materiál vhodný hlavně do interiéru. Jinou variantou je pak urna vyrobená například v bronzu. Materiál odolávající povětrnostním vlivům i toku času dodává této „exteriérové verzi“ vysokou stálost a neobyčejně trvalou hodnotu. Každá urna je opatřena otvorem o průměru 5 cm, který je určen pro vsyp popela a který uzavírá ručně vyrobená gumová zátka. Kvůli zvýšené bezpečnosti je uzávěr doplněn o těsnící okraj bránící zátce v jejím případném vypadnutí. Na této zátce se potom nachází měděný štítek s vyrytým jménem a datací…

I přes všechna funkční a technická opatření jsou urny individuálními uměleckými díly, která si zachovávají výtvarně-estetickou hodnotu. Ta je navíc podtržena originálním signováním, umístěným na okraji každého vyrobeného kusu. Urna i zátka jsou dvěma samostatnými částmi, které se stávají jediným (a jedinečným) celkem až po vsypu popela. Délka jejich dodání se většinou pohybuje v rozmezí 2-3 týdnů. A jelikož poskytujeme kompletní služby, jsme schopni postarat se vám i o samotný vsyp (pokud se ovšem nerozhodnete oslovit v této věci pohřební službu). Pokud jste si z dané nabídky nevybrali, je možné zhotovit urnu podle vašich představ a přání, a to v různých velikostech I materiálech (bronz, keramika, porcelán, dřevo a pryskyřice).